Pokaż jaki jesteś – Power Point

Na dzisiejszych zajęciach dowiesz się w jaki sposób uruchomić pokaz prezentacji. Dowiesz się jak zrobić prezentację, jak wprowadza się elementy tekstu i grafiki do prezentacji oraz jak łączyć pojedyncze slajdy w jedną prezentację.

  1. Pierwszą rzeczą którą musimy zrobić to wybrać motyw prezentacji.
  2. Potem należy na pierwszym slajdzie napisać tytuł naszej prezentacji. (tam gdzie pisze kliknij aby dodać podtytuł najczęściej podajemy swoje imię i nazwisko.
  3. Dodajmy sobie kolejny slajd. Na górze naszego kolejnego slajdu dodamy sobie tytuł np: moje zainteresowania – sport – gry – koty – psy (jak kto woli).
  4. Na pozostałej części naszego slajdu spróbujemy wstawić sobie obrazek, który skopiujemy z internetu.
  5. Dodajemy kolejny slajd podobnie jak na wcześniejszym slajdzie opisujemy nagłówek slajdu. na pozostałej części spróbujemy dodać z jednej strony tekst z drugiej obrazek pobrany (skopiowany z internetu).
  6. Jak widać na powyższym rysunku pole tekstowe zostało zmniejszone o połowę. Z jednej strony mamy napisany tekst z drugiej wstawiony obraz.
  7. Na koniec mając kilka slajdów (5) możemy poeksperymentować – wykonując animację naszej prezentacji. Animacje w prezentacji mogą poprawić jakość prezentacji, wyeksponować te elementy, które warte są podkreślenia.

About Post Author

Skip to content