Na dzisiejszych zajęciach dowiemy się jak uczyć się internetowej Akademii Khana i jak rozwiązywać zadania matematyczne w Akademii Khana.

Nie zrozumiałeś ostatnich zadań z matematyki? Internetowa Akademia Khana może pomóc Ci w nauce. Portal Akademia Khana zdobył olbrzymią popularność na całym świecie. Strona na zawiera ponad 4000 filmów edukacyjnych z różnych dziedzin wiedzy i ponad 300 zadań z matematyki. Możesz uczyć się samodzielnie za pomocą internetu – taka nauka nosi nazwę e – lerningu.

Przechodzimy do portalu Akademia Khana – wyszukujemy np. dział algebra – wybieramy dowolny temat – np. jak opisać prostą sytuację równaniem z jedną niewiadomą.

Posłuchaj filmu, objaśnień. W każdej chwili możesz zatrzymać film, cofnąć jeśli czegoś nie zrozumiałeś i chcesz usłyszeć dane objaśnienie jeszcze raz. Nad filmem znajdują się odsyłacze do wcześniejszego lub następnego filmu.

Po wysłuchaniu filmu, możesz przejść do ćwiczeń, które pozwolą Ci sprawdzić czy dobrze zrozumiałeś temat.

Rozwiąż kilka zadań. jeśli są dla Ciebie za łatwe, przejdź do następnego tematu, jeśli za trudne wróć do objaśnień Khana oglądnij stosowny film do zadań.

Na stronie Akademia Khana możesz wybrać ciąg lekcji filmów i ćwiczeń – wystarczy rozwinąć menu przedmioty,

Można wybrać np. dział nauki ścisłe, a w nim np. biologia.

Większość filmów na Akademii Khana ma polską wersję językową. Przeglądnij cały serwis wejdź na różne działy (przedmioty)  zobacz co możesz tam znaleźć, oglądnąć. Czy jest to dobra pomoc edukacyjna? Czy można się coś nowego nauczyć? A może powtórzyć lub utrwalić sobie wiedzę zdobytą na lekcji?

About Post Author

Skip to content