Projekt informatyka – praca nad tekstem wielostronicowym

Projekt z informatyki polega na wykonaniu pracy wielostronicowej. W pracy powinny się znaleźć się następujące elementy poprawnie sformatowany tekst. Jena, dwie strony.

Tabela w, której zawarte są informacje dotyczące terminów komputerowych, takich terminów powinno być w tabeli 12, opisanych zgodnie z wytycznymi w kolumnach.

Wyszukaj informacji dotyczących astronomii. Stwórz mały słownik astronomiczny składający się z 10 haseł tj. Wielki Wybuch, meteoryt, czarna dziura, gwiazda, planeta, śmiecie kosmiczne, asteroida, Księżyc, Mars, stacja kosmiczna lub inne. Wskazówki dotyczące formatowania tekstu czcionka 12, Arial, interlinia 1,5 wiersza, za pomocą linijki wykonaj stosowne wcięcie w tekście tak jak w dokumencie przy każdym pojęciu fizycznym.

Na kolejnej stronie umieść wiersz Ludwika Jerzego Kerna. Rozplanuj cały wiersz na kartce A 4. Zastosuj odpowiednią czcionkę jej wielkość, krój, kolor.

Na kolejnych stronach możesz umieścić kolejne wiersze Ludwika Jerzego Kerna. Np. gitara, schody.

Kolejna strona do wykorzystanie narzędzia kolumny, podział strony na dwie kolumny, wstawienie kilku fraszek np.: Jana Kochanowskiego, albo innego poety, dodatkowo umieść nad czy pod danym utworem 3 – 4 obrazy. Wielkość czcionki 12 px, Arial. Ustaw obrazy w odpowiedni sposób (przylegle), aby nasz dokument wyglądał tak jak na poniższym rysunku.

Na następnej stronie powróć do ustawienia jednokolumnowego!

Kolejne zadanie w tym projekcie polega na zaprojektowaniu dyplomu. Na stronie należy rozmieścić takie elementy i treści: 6 obrazków i treść dyplomu w dowolnej dyscyplinie, na dole strony zamieścić miejsce zawodów oraz datę imprezy, oraz miejsce na podpis organizatora zawodów.

Projekt należy uzupełnić o numerowanie stron, w stopce należy umieścić następujący tytuł „Projekt z edytora tekstu Word klasa 7 – Imię Nazwisko”.

Dodatkowo zaprojektuj albo wstaw z szablonu stronę tytułową projektu w tytule wpisz: „Projekt z edytora tekstu Word klasa 7”.

Zaprojektuj spis treści dla twojego projektu, nadaj nazwy stroną, które nie posiadają opisu na górze strony.

Projekt jest pracą dodatkową (nie jest to zadanie domowe, jest to praca dla osób chętnych, pragnących poszerzyć swoją wiedzę z edytora tekstu i sprawnego posługiwania się w tym programie) należy go złożyć do kiedy dasz radę.

 

 

 

 

About Post Author

Skip to content